Hizmetlerimiz
Nikah Sarayı
Sağlık
Eğitim
Parklar
Yol Yapım Çalışmaları
Altyapı
Temizlik
Spor Koordinasyon
Engelliler
Yardımlar
Beyaz Masa
Halkla İlişkiler
Çevre Koruma
Veteriner İşleri
Zabıta Müdürlüğü
 
Beyaz Masa

Tel   :  (0212) 622 03 24
Faks:  
(0212) 622 03 70

E-Posta: beyazmasa@esenyurt.bel.tr

Beyaz Masa, sosyal belediyecilik anlayışı sonucu kurulan bir birimdir. Belediye ve vatandaş arasında köprü vazifesi görür. İlçede yaşayanların belediye hizmetleriyle ilgili şikâyet ve taleplerini, beklentilerini almak, bunların işlem görmesini sağlayarak vatandaşa geri bildirimde bulunulması amacıyla kurulmuştur.

BAŞVURU TAKİP ve ŞİKAYET ÇÖZÜM NOKTASI

BEYAZ GEZİ  ( KÜLTÜREL GEZİLER )

Beyaz Masa biriminin İnsan Kaynakları bölümünde 4 personelimiz görev yapmaktadır.

2004 – 2012 seneleri arasında 77.039 vatandaşımız  personel talebinde bulunan firmalara vasıfları doğrultusunda yönlendirilmiştir.

2011 – 2012 seneleri arasında 820 vatandaşımız vasıfları doğrultusunda personel talep eden firmalara yerleştirilmiştir.

Diğer taraftan İş ve İşçi bulma kurumunun belediyelerle imzaladığı protokol sonucu her belediyede bir İş – Kur hizmet noktası oluşturulmuştur. Esenyurt Belediyesi İş – Kur hizmet noktası Beyaz Masa birimi bünyesinde faaliyet göstermektedir.

BAŞVURU TAKİP ve ŞİKAYET ÇÖZÜM NOKTASI

Vatandaşların ilçe ve belediye ile ilgili öneri ve taleplerini çözüme ulaştırma amacını güden şikayet çözüm noktasına şahsen yapılan başvuruların yanında telefon ve e – posta aracılığı ile de başvurular alınmaktadır. Bölümde üç büro personeli, bir gezici devriye ekibi ( şikayetleri yerinde tespit edip, resimleyerek takibini yapan ) olmak üzere toplam dört personel ile hizmet vererek vatandaşların memnuniyetleri sağlanmaktadır.


Ardıçlı Mahallesi G195. Sokak Öncesi


Mehterçeşme Mahallesi 1875. Sokak Öncesi


Örnek Mahallesi 1471. Sokak Öncesi


Ardıçlı Mahallesi G195. Sokak Sonrası


Mehterçeşme Mahallesi 1875. Sokak Sonrası


Örnek Mahallesi 1471. Sokak Sonrası

BEYAZ GEZİ  ( KÜLTÜREL GEZİLER )

   Vatandaşlarımızın İstanbul ve çevre illere kültürel ziyaretlerde bulunmalarının ilçe gelişim ve değişimine çok önemli bir katkıda bulunacağı bilinciyle 2004 – 2012 seneleri arasında toplam 85.626 vatandaşımız şehir içi ve şehir dışı gezilere katılım sağlamıştır.

Aktif olan İstanbul içi gezi güzergahları :

1. Gezi Güzergahı :

Eyüp Camii ve Türbesi, Sahabe-i İkramlardan Peygamber Efendimizin (Sav) Süt Kardeşi Hz.Şeyh Bet-ul Hudri Hazretleri, Hz.Kab, Hamidullah El Ensari, Ahmet El Ensari, Fatih Camii ve Fatih Sultan Mehmet Türbesi, Yavuz Sultan Selim Camii ve Türbesi, Kırklar Sultanı, Akbaba, Uzun Evliya, Beykoz - Yuşa Aleyhisselam.

2. Gezi Güzergahı :

Eyüp Camii ve Türbesi, Sahabe-i İkramlardan Peygamber Efendimizin (Sav) Süt Kardeşi Hz.Şeyh Bet-ul Hudri Hazretleri, Hz.Kab, Hamidullah El Ensari, Ahmet El Ensari, Fatih Camii ve Fatih Sultan Mehmet Türbesi, Yavuz Sultan Selim Camii ve Türbesi, Sultanahmet Camii ve Ayasofya Camii, Karaköy Yeraltı Camii ve Sahabeler Türbesi.

3. Gezi Güzergahı :

Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri, Kırklar Sultanı, Akbaba, Uzun Evliya, Beykoz - Yuşa Aleyhisselam.

Gezi Katılım koşulları :

  • 10 yaş altı çocuk götürülmeyecektir.
  • Gezilerimiz 27 kişilik gruplar halinde yapılacaktır.
  • Esenyurt’ta ikamet etme zorunluluğu vardır.
  • Daha önce şehir içi gezilerimizde bulunmuş olanlar, gitmeyen vatandaşlarımızın da yararlanabilmesi için gezilerimize tekrar katılamamaktadır.