Hizmetlerimiz
Nikah Sarayı
Sağlık
Eğitim
Parklar
Yol Yapım Çalışmaları
Altyapı
Temizlik
Spor Koordinasyon
Engelliler
Yardımlar
Beyaz Masa
Halkla İlişkiler
Çevre Koruma
Veteriner İşleri
Zabıta Müdürlüğü
 
Temizlik

Vatandaşlarımızın cadde ve sokaklarda kirli görüntülerle karşılaşmamaları için temizlik işleri ekibimiz sabahın erken saatlerinde; 32 adet sıkıştırmalı çöp toplama aracı, 5 adet 6m³, 4 adet 3m³, toplam 9 adet yol süpürme, 1 adet tıbbi atık toplama aracı, 1 adet lastik tekerlekli traktör kepçe, 1 adet damperli kamyon olmak üzere toplam 44 adet araç ve 630 çalışanı ile mahallelerimizin temizliği birer gün aralıklarla yapılmaktadır.

Yaz aylarında gençlerden oluşturduğumuz çevreci grubumuz Esenyurt'u gezerek halkı çöp günleri ve temizliğin önemi hakkında bilinçlendiriyor.

Toplanan çöpler düzenli olarak Halkalı Katı Atık Transfer İstasyonu'na günlük yaklaşık 350 ton, aylık 10.000 ton nakledilmektedir.
Fabrika ve sanayi kuruluşlarının çöpü de bir program dahilinde haftanın belirli günleri toplatılarak, Katı Atık Toplama ve Aktarma İstasyonu'na nakledilmektedir.

Poliklinik, klinik, eczane ve sağlık ocaklarımızın tibbi atıkları da bir program dahilinde belirli günlerde toplatılarak Büyükşehir Belediyesi Tıbbi Atık Depolama İstasyonu'na nakledilerek, depolanmaktadır.